Frihetens emblem

Avisa med nyhetene bak nyhetene

Avisa Friheten Nett nr. 10, 20. april kl. 19.00
Årgang 72 | Uke 12/13 2012 | Totalt ca. 9985

17 mai 2012, 22:36

Stikkord fra arkivet


Utgavens spørreundersøkelse

Hvilken straff bør terroristen og morderen Breivik få:

besøkende

Vi har 87 gjester her nå

innlogging minside

Register konto/logg inn
arkiv   /   Fra ungkommunistene   /   2011   /   Situasjonen I Libya (og omland)
Åpne som PDF
Send til en venn
Utskriftsversjon

Situasjonen I Libya (og omland)


Kategori: (2011)
Opprettet: torsdag, 17 mars 2011
Sist oppdatert: fredag, 25 mars 2011
Click to Enlarge Picture

(Jørgen Hovde - nr 5 - 2011) ETTER DEN SISTE TIDS KONFLIKTER MELLOM MENNESKER OG DIKTATORISKE STATER I MIDT-ØSTEN OG NORDLIGE AFRIKA, HAR WFDY KOMMET MED EN UTTALELSE, BYGGET PÅ STIASJONEN I LIBYA:

«WFDY har fulgt med på den siste tids utvikling i Libya og andre land med en dyp og årvåken bekymring. Det er forferdelig å være vitne til det faktum at svaret det libyske folk får på sine krav gjennom gatedemonstrasjoner, har vært undertrykkelse og, i mange tilfeller, drap på demonstrantene. WFDY fordømmer på sitt sterkeste dette. Vi mener den Libyske regjeringen opptrer uakseptabelt, og at dens handlinger representerer et brudd på grunnleggende menneskerettigheter som tale- og organisasjonsfrihet, verdier som er skal være nedarvet for hele verdens folk.
UrovekkendeSamtidig ser WFDY det som urovekkende hva de imperialistiske maktene (USA og EU) gjennom NATO, foretar seg. Gjennom de dominerende mediene, har disse lansert en kampanje som rettferdiggjører en ekstern intervensjon i landet, under påskudd av å "forsvare demonstrantene rettigheter."For å se situasjonen i en sammenheng kan vi påpeke at hverken NATO eller noen av dens medlemmer har uttrykt noen bekymring for situasjonene i Jemen og Bahrain (allierte av imperialistiske makter) der også demonstranter blir brutalt undertrykt og drept . Videre er NATO-landendes utspill stort sett løgn og hykleri i stor skala. For eksempel har mange av disse landene (særlig i EU) hatt ett aktivt og godt sammarbeid med regjeringen i Libya. Disse landene later nå til å være historiske fiender av Ghadafis og hans styre.I denne situasjonen ber WFDY om en fredelig og intern forståelse mellom alle sider i Libya. WFDY avviser fullstendig noen slags form for forstyrrelse utenfra, særlig militær intervensjon, da vi tror at kun det libyske folk er i stand til å løse sine egne problemer. En intervensjon fra NATO eller annen militær blokk vil bare bety død og tyveri av ressurser, slik vi har sett i Irak eller Afghanistan.»

Situasjonen I Libya
Situasjonen i Libya er spent, og med forslag til fredsmekling og vilkår fra Chavez på den ene siden, står nå NATO-landene på den andre siden og diskuterer hva de skal gjøre videre. Får vi se en intern avtale mellom libyere, eller blir det plassert utenlandske styrker i landet der den virkelige intensjonen er å få kontroll over naturressursene?


Del artikkelen:Icon Del artikkelen:

Stikkord: libya (1) , libya 2011 (1)
Vurderinger (1) | Treff (4254) | Kommentarer (0) | Favoritter (0)
 


Kommentarer

Det fins ingen kommentarer for dette elementet

Bli den første til å kommentere

Legg til ny kommentar
Navn:
E-post:
Emne:
Kommentar:
Skjul kommentaren
Varsel ved svar
Sikkerhetskode:
Skriv inn teksten som vises på bildet
 
 
Banner
  • Tilbake til toppen

Annonsere | Abonnere | Gi bort Friheten | Gi et pengebidrag | Kontakter | Ansvar | Betaling | Om nett | Om Friheten | Send inn innlegg | Tilbakemelding

frihetenlogo

KOMMUNISTISK AVIS

Utkommet siden den ble grunnlagt illegalt i 1941

På nett siden 1997

ANSVARLIG NETTREDAKTØR: Petter Konrad Sandvik
REDAKTØR: Harald Øystein Reppesgaard
UTGIVER: Norges Kommunistiske Parti
POSTADRESSE: Postboks 4794 Sofienberg, 0506 Oslo
TELEFON OSLOKONTORET:
22 71 60 44
E-POST REDAKTØR/REDAKSJONEN/TIPS:
friheten [@] friheten.no
E-POST ABONNEMENT: abonnement [@] friheten.no


Avisa Friheten Nett. Her finner du stoff papiravisa Friheten, og egenprodusert stoff for nettutgaven. Vil du lese mer kan du abonnere på avisa.

SEKSJONER & SPALTER:

Følg Friheten: Forsidene | Facebook | Twitter | Flickr | Origo | Wikipedia | RSS Atom BuyAndRead | Nyhetsbrev | NKP

 

joomla visitors