Skip to main content

Den jødiske ghettoen i Warszawa 1943

Den jødiske ghettoen i Warszawa 1943
Imperialismen viser igjen sitt sanne ansikt i Midt-osten. Den rasistiske sioniststaten Israel tar i bruk de samme midler mot det palestinske folk som jodene i sin tid ble utsatt for av nazistene. Da denne avisa gikk i trykken, var 500-600 palestinere drept, og nesten 3000 saret, mange av dem kvinner og barn, og mange av dem lemlestet, pa grunn av de forferdelig «effektive» sprengvapen sioniststaten hemningslost tar i bruk i verdens tettest befolkede omrade. Og «operasjonen» fortsetter. Palestinerne i Gaza er innestengt i et helvete pa jord. De har ingen steder a romme, og mangler det meste - mat, vann, sovn og medisiner. «Verdenssamfunnet» med USA, FN og EU i spissen holder kjeft i det lengste.Israelarane har gjort det igjen; bomba laus pa Gaza; drepi over 420 menneske og sara enda fleire. Sa vidt ein veit, er israelarane det einaste folket i verda som for tida har carte blanche for a drepa. Ingen vagar a tala om krigsbrotsverk, enda mindre om a stilla israelarar for ein menneskerettsdomstol. Det er pa tide at ein seier det rett ut: Ein viktig side effekt ved “holocaustindustrien” er at Israel kan fara fram som det vil i Midausten. Den israelske stat er interessert i at det vert reist minnesmerke, skipa holocaustmuseum verda over, arrangert “kvite-bussar-reise” til Auschwitz. Det er med pa a minimisera overgrepa mot palestinarane. Det er ikkje dode nazistar som er malet for holocaustpropagandaen. Dertil kjem at “kvite” land held oppe ein muslimfrykt, fudamentalistredsle, som gjer at det liksom ikkje er heilt det USA fornekter seg ikke nar det gjelder produksjon og bruk av alskens svinske krigsvapen og kommando og instruksjonsrett overfor andre NATO land.
Category
Politikk
Posted
By: Friheten Show only articles of Friheten, On: 07 januar 2009, Last Modified: 17 februar 2009
Info
Hits: 10726, Comments: 0, Bookmarked: 0, Followers: 0

Comments RSS feed Comments

Add New Comment
Tilgangsnivå for dette innholdet.

Friheten - Avisa med nyhetene bak nyhetene!

Følg Friheten: Forsidene | Facebook | Twitter | Flickr | Wikipedia | BuyAndRead | NKP

Friheten er ei norsk avis som utkommer annenhver uke. Avisa har lang historie, tilbake til at den var illegalt etablert under andre verdenskrig, i 1941. I dag er den skrevet, redigert og utgitt med stor grad av frivillig arbeid, derfor er vi avhengige av både økonomiske bidrag, men også tekstbidrag. Støtt oss!

Ansvarleg redaktør: Odd Jarl Gerhardsen Nett:

Kontakt avisa eller redaksjonen Utgiver: Norges Kommunistiske Parti Postadresse: Kiledalen 21, 4619 Mosby Telefon ansvarlig redaktør:

ISSN 0805-4975 (trykt utg.) ISSN 2464-1448 (nettutg.) Kopirett © Friheten 1997-2026 - Republisering

Cron Job Starts